Ayurveda (Ajurvedikus) masszázs
A masszázs egy ősi indiai művészet, amit gyógyításra, relaxációra és a különféle betegségek kezelésére egyaránt alkalmaztak. A masszázs drámai változásokat idézhet elő a szervezetben és az elmeállapotban. Az ayurvedikus masszázs számos előnnyel rendelkezik a többi keleti, vagy más modern masszázstechnikákhoz képest.
Ayurveda masszázsainkat az indiai Ayurvéda orvos, dr. K.K. Shajahan, Ayurvedikus vaidya (India, Kerala) , az Indiai Alternatív Orvosi Kamara tagja végzi.
Az ayurvédikus holisztikus gyógyító eljárások része az ayurveda masszázs, ami a dél-indiai Keralában a mai napig fennmaradt. A kezelések a "három dosa" elméletén alapulnak, ezek a vata, pitta, és a kapha. Ennek alapján átfogó megoldást kínál az egészséges életmódtól és a pozitív gondolkodástól kezdve a helyes táplálkozáson át a krónikus betegségek gyógyításáig, és mindezt káros mellékhatások nélkül!
Az ayurvedikus masszázs célja, hogy megteremtse a test belső energiáinak egyneslyát, melyhez elengedhetetlen a prakruti, azaz az egyéni sajátosságokra vonatkozó alapvető fogalmak ismerete. Az egynsúly biztosításához az ayurvedikus masszázs számos anyagot használ, mégpedig a különféle natúr olajokat, őrölt élelmiszereket, például a lencsét, a gyógyhatású olajokat, különféle porított fűszereket, gyógynövényeket. A bőrre juttatott olaj és egyéb gyógynövénykrémek felszívódnak a bőrön keresztül és eljutnak a megfelelő szövetekig, vagy más testrészekig. Az alkalmazott masszázsfajták is eltérőek lehetnek attól függően, hogy a páciensnek milyen kezelésre van szüksége, illetve milyen betegségben szenved.
Az ayurvedikus masszázst a biológiai alkatnak, az életkornak, a betegség előrehaladottságának, a felborult dosha egyensúlynak, az anyagcsere- és méreganyagok állapotának megfelelően végzik. Mindezek pontos ismeretében választhaja meg a masszőr az ayurvedikus masszázshoz a megfelelő olajfajtát és a felhasznált egyéb anyagokat, amelyek drámai hatást érhetnek el, mind az egészséges, mind a beteg embereknél.
A megfelelő maszsázs eltávolítja a szennyeződéseket a bőrről, pórusok millióit tisztítja meg és közvetett úton támogatja a tüdő-, a vastagbél- és vesefunkciókat. A masszázs fokozza a vérkeringést, segít a felesleges, elhalt hámsejtek eltávolításában, feszessé teszi a bőrt és serkenti a bőr megújulási folyamatát. A masszázs segít a bőr rugalmasságának és erősségének fenntartásában. A fokozott vérkeringés gyorsítja a nyirokrendszert, ami a salakanyagok elnyelését és kiválasztását végzi.
Ayurveda masszázs típusok:
A feltűntetett képek csak illusztrációk!